Utorak, 29 Rujan 2015 13:02

Tri medalje za Orlove na najpoznatijem XC maratonu Parenzani

Rijetko jaka inozemna konkurencija dopusti da se hrvatski vozači penju na postolje na našem najtežem i najpoznatijem xc maratonu, Parenzani.

Ipak ove godine Ivici Mesariću to je uspjelo čak dva puta. Najprije je u teškim i blatnjavim uvjetima u prve dvije etape koje su se bodovale zajedno osvojio treće mjesto u konkurenciji Mastera A, a potom je isti uspjeh ponovio i na velikom maratonu, trećeg dana natjecanja.

Mesa je na cilj, nakon 74 kilometra i 2100 metara penjanja stigao kao treći master A i postao prvi hrvatski veteran ikad koji se popeo na postolje ovog prestižnog maratona.

Vrijedi istaknuti i uspjeh Roka Fržopa koji je prva dana završio kao pobjednik u kategoriji kadeta, dok je na Parenzani imao tehničkih problema.

Na prve dvije etape nastupili su i Antonio Barišić (šesti master A), Kristijan Grabić (14.master A), i Joško Fržop (12.master A), i Josip Toljan (27.mj rekreativci).

Na samoj Parenzani Carlo Petković osvojio je osamnaesto mjesto u kategoriji elite, Tonko Juras osvojio je šesto mjesto među veteranima A, Antonio Barišić bio je petnaesti, a Bepo Poljičak 31. u istoj kategoriji.

Josip Toljan osvojio je 44.mjesto među rekreativcima, Joško Fržop bio je 22. među masterima B, a Ante Saratlija 18.među masterima C.

Ove godine na Parenzani je nastupilo više od 400 vozača iz desetak europskih zemalja.