Šesnaesta sjednica započela je 2. veljače i nakon aktualnog sata prekinuta zbog nedostatka kvoruma. Prebrojavanjem vijećnika utvrđeno je da je današnjem nastavku nazočilo 23 vijećnika, koji broj je dovoljan za nastavak i donošenje pravovaljanih odluka te je sjednica nastavljena.
Nakon usvajanja dnevnog reda usvojeni su prijedlozi zaključaka o davanju suglasnosti za zaključivanje ugovora o nabavi za potrebe Opće bolnice Šibensko-kninske županije
Zbog nedostatka kvoruma pri glasovanju o Prijedlogu Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na Statut Opće i veteranske bolnice „Hrvatski ponos“ Knin, ova točka je povučena s dnevnog reda.
Prijedlozi Zaključka o davanju prethodne suglasnosti na Statut Doma za starije i nemoćne osobe „Cvjetni dom“ i Doma za starije i nemoćne osobe Knin, prihvaćeni su.
Prihvaćeni su i Prijedlozi Programa Javnih potreba u kulturi, sportu, visokom obrazovanju i školstvu Šibensko-kninske županije za 2023. godinu.
Prisutni županijski vijećnici prihvatili su i predložene izmjene i dopune statuta županijskih srednjih škola.
Prihvaćana je Odluka o dodjeli koncesije za posebnu upotrebu pomorskog dobra u svrhu korištenja objekata odvodnje, radi izgradnje vodoopskrbnog sustava šibenskog akvatorija Srima-Prvić-Obonjan-Kaprije-Kamešnjak Mali-Žirje, kao i prijedlog Odluke o dodjeli koncesije za posebnu upotrebu pomorskog dobra u svrhu izgradnje podmorskog kabelskog voda otok Kakan – otok Žirje.
Usvojen je i Prijedlog Odluke o uspostavi županijskog javno-linijskog prijevoza putnika u cestovnom prometu kao javne usluge i prihvaćanju prometne studije „Mreža linija javnog prijevoza putnika na području Šibensko-kninske županije“.
Javni linijski prijevoz putnika u cestovnom prometu na području Šibensko - kninske županije do sada se obavljao na temelju dodijeljenih županijskih dozvola s pripadajućim voznim redovima, odnosno po tržišnom modelu ponude i potražnje te isti nije bio organiziran kvalitetno za sva, pogotovo ruralna i slabije naseljena područja županije, te su stanovnici istih, zbog nezainteresiranosti prijevoznika, često bili bez adekvatnog, a ponekad i bez ikakvog prijevoza.
Šibensko-kninska županija, na temelju analize postojeće i potencijalne potražnje, uzimajući u obzir minimalne standarde dostupnosti javno linijskog prijevoza putnika, među prvim je županijama koje su izradile mrežu linija javnog prijevoza putnika na svom području kao podlogu za sklapanje ugovora o prijevozu kao javnoj usluzi s ciljem da se krajnjim korisnicima odnosno lokalnom stanovništvu osigura pružanje usluge od općeg gospodarskog interesa, tj. redovitije, sigurnije i kvalitetnije linije dostupne uz niži trošak od onih koje bi samo tržište moglo ponuditi.
Sklapanjem Ugovora o prijevozu kao javnoj usluzi prijeći će se s dosadašnjeg tržišnog modela na model javne usluge, sa svrhom boljeg povezivanja lokaliteta unutar granica županije, ali i izvan njih temeljem suradnje sa susjednim županijama, te će usluga prijevoza putnika, kao usluga od općeg gospodarskog interesa, postati dostupna na nediskriminirajućoj i stalnoj osnovi.